مرکز تخصصی ترک گناه

تاریخچه ی استمنا

تاریخچه عمل نکتبار استمناء

 

یکی از عادات زشت و خطرناک که بین بعضی از جوانان مرسوم است عمل کثیف استمنا در پسران و عمل استشهاء در دختران می باشد که خود یک نوع تحریک جنسی برای خود ارضائی با دست است.

کلمه ی خود ارضائی یا استمنا که به کار بردم در مقابل کلمه ی دیگریست که در زبان فارسی به کار برده می شود. نام بین المللی و طبی آن که معمولا گفته می شود و رایج است «اونانیزم» یا «اونانیسم» است که در کتابهای طبی نوشته شده و این کلمه از نامی مشتق شده که در تورات به نام «اونان»‌ آمده است.

«یهودا» به پسر خود «اونان» گفت: چون برادرت مرده، تو زن او را به همسری برای خودت بگیر، تا اینکه برای برادرت فرزندانی بوجود بیاید،

ولی اونان، مایل به گرفتن زن برادر خود نبود و نمی خواست که آن زن، از وی فرزند بزاید،‌برای اینکه می دانست فرزندانی که از آن بوجود بیاید:

به طوری که پدرش گفته، فرزندان برادر او محسوب خواهند شد، و بعد از اینکه یهودا، اونان را وادار کرد ، که زن برادر متوفی خود را بگیرد، هر دفعه که اونان نزد آن زن می رفت نطفه خود را بر زمین می ریخت، تا اینکه آن زن از او باردار نشود و عمل اونان خداوند را ناراضی کرد و خداوند او را به هلاکت رسانید.

از وقتی که این آیه در تورات نوشته شده، از سفر پیدایش بوسیله روحانیون و مربیان برای مردان به خصوص نوجوانان خوانده می شد و آنان را می ترسانیدند و می گفتند:

اگر مبادرت به استمناء کنید خداوند شما را به هلاکت می-رساند. واقعیت این است که اونان، پسر یهودا مبادرت به استمناء نمی کرد و بلکه می توان گفت:

در هزار سال قبل با عمل خود که در تورات نوشته شده، نطفه خود را به زمین می ریخت، برنامه ی محدود کردن موالید را به موقع به اجراء می گذاشت.

قرنهاست که اولیاء و مربیان، استمناء را یکی از معاصی کبیره می دانند، مخصوصا دین مبین اسلام در این مورد تاکیدات بسیار دارد.(5)

 

خودارضایی
خودارضایی

زمینه های مبتلا شدن به استمنا

به طور تیتر وار زمینه های مبتلا شدن به استمنا را ، برای شما عزیزان در زیر آورده شده است ، اگر بخواهیم برای آن شرح دهم مثنوی 70 من کاغذ می شود، تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل،

1- زیاده روی در مهر ورزیدن

2- عدم توجّه پدر و مادر به فرزند

3- آلودگی های محیط، که عبارتند از:

الف: لباسهای تنگ و چسبان پوشیدن

ب: عکسهای مبتذل و سکس ج: مجلات سکس و سوپر

د: موسیقی های شهوت انگیز و: وضعیت زنان و دختران بی حجاب.

4- نقش مطبوعات در ترویج مفاسد 5- چشم چرانی و …

خودتان قضاوت کنیدوقتی یک دختر جوان و یا زنی از خانه بیرون می آید در حالی که با بدترین وضع خود را آرایش کرده است و از ادکلن ها و … استفاده کرده و لباسهای مبتذلی می پوشد و … وقتی یک جوان با چنین صحنه ای روبرو می شود چه حالی به او دست می دهد؟ خود جواب بدهید؟

 

برگرفته از کتاب:

کامجوئی بدلی (استمناء و راههای پیشگیری از آن، ازدواج بدون مقدمه ) – مهدی آقابابائی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.